ETS ja AITA ühiskoolitused Tallinna Ülikoolis

Pärnu tööõpetuse majas treiti märgpuitu
28. okt. 2019
Virtuaalne käsitöönäitus- TALV
18. dets. 2019

Tänaseks on läbi saanud ETSi ja AITA ühisprojekti Uueneva õpikäsituse juurutamine töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning käsitöö ja kodunduse õppeprotsessis ühiskoolitused, mille läbiviimist rahastas Euroopa Liit, projekti „8.1 Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine“; „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“ kaudu.

Koolitused toimusid 22. okt, 9. ja 15. nov. Tallinna Ülikoolis. Koolitust viisid läbi Tallinna Ülikooli õppejõud Andry Kikkull, Aron Lips, Tiina Vänt, Kristi Koppel ja Ann Ojaste.

Koolitustest said ühtekokku osa pea 90 töö- ja tehnoloogia ning käsitöö ja kodunduse õpetajat, kes kuulasid nii loengut „Tehnoloogia ainevaldkonnasiseseid lõiminguvõimalusi“, võtsid osa seminarist- praktikult praktikule ja panid käed külge töötubades.

Seekordsel koolitusel olid töötoad pisut teistsugused kui õpetajad senini harjunud. Nimelt pidid kõik õpetajad läbima nii tööõpetuse, käsitöö kui ka kodunduse töötoa, kus valmistati enda ühte komplektset tööd. Töödena tehti pakitud kingitusvaagen piparkookide, kui ka moosi ja sidrunivõiga.

Koolituste järel viidi osalejate vahel läbi ka tagasiside uuring. Õpetajate poolt anti koolituste hindeks 4,7 viie palli süsteemis 🙂 ning ka üldine tagasiside oli positiivne. Näiteks kirjutati tagasidesse- Huvitav, loomingulisi väljundeid pakkuv, koostöö võimalused, info vahetamise võimalused, kogemuste vahetamine, mitmekülgne. Tekkis tervik erinevatest osadest kokku. Mõnusalt töine ja asjalik. Õppejõud tublid! Ootame uusi koolitusi!

Antud projektile on tulemas veel paar taotlusvooru ja loodame pakkuda kasulikke koolitusi oma õpetajatele ka edaspidi.

Koolituse seminaritööd, retseptid ja ka mõned pildid on leitavad lingilt https://drive.google.com/open?id=1yiDn1_oyp6PSeIJJ3dCglYJrpSqqW8si

ETS ja AITA koostööprojekti koolitusmeeskond

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga