Pärnu tööõpetuse majas treiti märgpuitu

Seebikarbiralli 2019 Hiiumaa fotokajastus.
12. juuni 2019
ETS ja AITA ühiskoolitused Tallinna Ülikoolis
28. nov. 2019

18-20 oktoober toimus Pärnu tööõpetuse majas (Kooli 6) märgpuidutreimise kursus. Kursust rahastas Pärnu linna haridusosakond ja selle viis läbi Eesti Tööõpetajate Selts (ETS), koostöös Pernova Hariduskeskusega. Antud kursust hakati ette valmistama juba eelmisel aastal, kui Pärnu linna õppevahendite soetamise meetme projektirahastusega osteti tööõpetusmaja kuuele puidutreipingile vajalikud treipadrunid ja treipeitlite komplektid. Projekti teise osana plaaniti korraldada ka õpetajate väljaõpe. Kursusest said osa kuus Pärnu linna ja maakonna tööõpetuse õpetajat, keda juhendas ETSi kutsel siia saabunud Taani tööõpetuse edendaja ja tunnustatud märgpuidutreial PhD Bent Illum Næstvedist.
Kahe ja poole päevaga said õpetajad teadmisi puiduliikide valikust, treimistehnikatest ja märgpuidu treimise laiadest võimalustest õppetöö läbiviimisel. Õpiti erinevaid materjalide ettevalmistamis- ja treimisoskusi, mille tulemusena osati juba treipeitlit selliselt käes hoida, et selle alt ilusat ja õhukest puidulaastu voolas. Märgpuit on oma olemuselt koorega nott, mille niiskussisaldus jääb 17 ja 40% vahemikku. Peale treimist vahatatakse tooted rikkalikult sisse, et puidu kiiret kuivamist ning pragunemist vältida.
Praktiliste töödena valmis hulgaliselt põnevaid treivorme, kausse, väikeseid liudasid ja erinevate kaantega toose.
Bent Illum jäi oma pärnu õpilaste pühendumise ja käelise arenguga väga rahule ning tal jagus meile õpetajatele vaid kiidusõnu. Enne lahkumist lubas ta meiepoolse huvi olemasolul tulla järgmisel aastal tagasi, et läbi viia siis juba jätkukursus.
Sellega on loodud Pärnu kesklinna piirkonna koolide ja Pernova Hariduskeskuse õpilastele head võimalused ohutuks ja tolmuvabaks puidutreimiseks, mis edendab kindlasti õpilaste loovust ja muudab tööõpetuse tunnid mitmekesisemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga