2016/2017. õa. TÖÖÕPETUSE OLÜMPIAAD ( TALLINNA KONKURSS)

Eesti oma ehe
17. aug. 2016
TEHNOLOOGIAVALDKONNA AINETE OLÜMPIAADI JUHEND 2016/2017. õ-a.
2. veebr. 2017

2016/2017. õa. TÖÖÕPETUSE OLÜMPIAAD ( TALLINNA KONKURSS)

Tööõpetuse olümpiaadi  Tallinna piirkonnavoor toimub Tallinna üldhariduskoolide 7.– 9. klasside õpilastele lähtuvalt üleriigilise tööõpetuse olümpiaadi juhendist.

Üleriigilise tööõpetuse olümpiaadi juhendi leiate Tartu Ülikooli Teaduskooli aadressil 

http://www.teaduskool.ut.ee/sites/default/files/teaduskool/olympiaad/eesti/tko_2016_17_juhend_zurii.pdf

 

TALLINNA PIIRKONNAVOOR

Tööõpetuse olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor  toimub 9. märtsil 2017

algusega kell 9.00 Tallinna Arte Gümnaasiumis (E.Vilde tee 62, bussid nr 10, 13, 20, 24, 28, 61, peatus Lehola).

Olümpiaadi teoreetiline ja praktiline osa viiakse läbi kõigile olümpiaadist osavõtjatele Tallinna Arte Gümnaasiumis ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis.

 

Igast koolist on olümpiaadile oodatud kuni 2 õpilast. Koolidel teatada osavõtjad

hiljemalt 9. veebruariks 2013  aadressil  tiit.kobrusepp@haridus.ee

 

Registreerimisel  teatada:

õpilase ees- ja perekonnanimi

vanus

klass

kool

õpetaja ees- ja perekonnanimi ja õpetaja kontakttelefon.

 

Olümpiaad koosneb kolmest osast:

  1. Teoreetiline (30 minutit)

– osalejad vastavad valikvastustega küsimustele mis hõlmavad metalli ning metallehistöö teemat (ehistöö materjalid, tehniline terminoloogia, ehete disain, materjaliõpetus, käsitööriistad, tööohutus ja varia ).

Maksimaalne punktide arv on 10.

 

  1. Praktiline (180 minutit)

– osalejad:

1) Eseme disainimine -kavandada etteantud materjalidest laulupeosõlgteemal „Mina jään“. Oma lahendus vormistada mõõtmestatud eskiisi. Ese peab olema valmistatav etteantud materjalidest ja võimaldatud tööriistasid kasutades. Oma lahendus tuleb vormistada mõõtmestatud eskiisi vormis (ruudulisel paberil) lisades sellele vajalike materjalide loetelu ja põhiliste tööoperatsioonide järjekorra. Hindamisel arvestatakse idee uudsust, eskiisi teostust ja tööetappide adekvaatsust. Maksimaalne punktide arv on 10.

 

2)  Kavandatu praktiline teostamine -valmistada praktiliselt enda koostatud joonise ja kirjaliku tööjuhendi järgi 2.ülesandes kavandatud sõlg. Hindamisel arvestatakse soorituse kvaliteeti, sõle geomeetrilisust ja viimistlust ning tööjoonisele vastavust.  Maksimaalne punktide arv on 20.

 

Vajalikud materjalid ja töövahendid on korraldajate poolt.

 

Olümpiaadi tulemus saadakse  praktilise ja teoreetilise osa hindepunktide liitmisel.

 

Õpilased võtavad olümpiaadile tulles kaasa:

  • kirjutusvahendid
  • vahetusjalatsid

 

Tööõpetuse Tallinna piirkonnavooru tulemused tehakse teatavaks 13. märtsil 2017 Tallinna Haridusameti olümpiaadide lehel  http://olympiaadid.haridus.ee

 

Tallinna piirkonnavoorus 2  (kaks) paremat tulemust saavutanud õpilast esindavad Tallinna koolide õpilasi üleriigilisel tööõpetuse olümpiaadil, mis toimub  7. aprillil 2017 Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones asukohaga Tallinn, Räägu 49.

 

Tallinna Haridusamet autasustab Tallinna piirkonnavooru tublimaid õpilasi ja nende juhendajaid – õpetajaid ning tunnustab üleriigilises lõppvoorus edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid – õpetajaid 2017. a. kevadel.

 

 

Tiit Kobrusepp

tööõpetuse olümpiaadi Tallinna piirkonnavooru esimees,

Tallinna Arte Gümnaasium

tiit.kobrusepp@haridus.ee

 

 

Egle Vospert

Tallinna Haridusameti vanemspetsialist

egle.vospert@tallinnlv.ee

telef  640 4976

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga