Tulevikuauto

Projekt: KUPO – kutsehariduse populariseerimine.
17. aug. 2016

Seitsmendat korda kutsume osalema Stokkeri Meistrivõistlustel.

2012/2013 õppeaastal pakume Eesti koolide 5.-9. klasside õpilastele teemana

TULEVIKUAUTO.

Tulevikuauto ei kasuta edasi liikumiseks fossiilsete kütuste ega elektri jõul töötavat mootorit. Stokker annab meistrimeestele vabad käed mõelda ja ehitada – milline on see mootor, mis tulevikuautot edasi veab ja milline see auto välja näeb.

Võib ehitada kummiauto, mille paneb liikuma kumm või hiirelõksu vedru abil sõitva vedruauto. Võib jõuallika ise välja mõelda. Määravad on hea idee ja töö kvaliteet.

Tulevikuauto loomisel saab eeskuju võtta veebis avaldatud materjalidest, sisestades Googlesse näiteks rubber band powered car, mouse trap car.

Oleme tööde esitamise tähtaega üle kevadise koolivaheaja pikendanud, sedakorda on see 6. aprill ja töid ootame nagu tavaliselt koolile lähimasse Stokkeri tööriistakeskusesse. Eelvoorud peetakse kohalikes tööriistakeskustes. Finaal toimub prognoositavalt 2013. aasta mai alguses koostöös Laitse Rally Pargiga www.laitserallypark.ee

Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokker taas välja hinnalised ning praktilised auhinnad. Kolm kooli, kust kõige rohkem osalejaid finaali pääseb, saavad valida arvestatava summa eest töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust – tööriistu.

Kutsume osalema 2012/2013. aasta Stokkeri Meistrivõistlustel „Ehita tulevikuauto!“ Ühtlasi palume edastada informatsioon ka oma kolleegidele, et osa võtvate koolide arv oleks võimalikult suur.

2012. aasta Stokkeri Meistrivõistlused „Ehita amfiibauto!“ võitis Ermo Kaurov Kärstna Koolist. Juhendajatest oli parim Mauno Laurimaa, Märjamaa Gümnaasiumi tööõpetuse õpetaja ja edukaim kool, kust enim amfiibauto mudeleid finaali sai, oli samuti Märjamaa Gümnaasium. Finaal, kus osales 40 mudelit üle Eesti, peeti Tallina Lennusadama kail.

Lisainfo ja reeglid: www.stokker.ee/tulevikuauto

Tutvuge reeglitega ja jõudu tööle!

Peep Pajumäe
Stokkeri turundusjuht

6201 127

56 22 0898

e-post: peep.pajumae@mecro.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga