Õpilasleiutajate riiklik konkurss 2011

Pokumeenete konkurss
17. aug. 2016
Eesti oma ehe
17. aug. 2016

Osalemine ja nõuded

Konkursile ootame sel aastal leiutisi, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti. Konkreetset teemat esitatavatele leiutistele sõnastatud ei ole.

Näiteks kui sinu lemmik-rasvakriidid on nii lühikeseks kulunud, et neid enam hästi käes hoida ei saa, mõtled sa välja niisuguse kriidihoidja, mille otsa saab kriidi kinnitada, et kriiti lõpuni ära kasutada. Või kui vanaema armastab kasvatada kaktusi, aga kaktused teatavasti torgivad, siis nende ümberistutamiseks võib välja mõelda vahendi, mille abil oleks võimalik kaktust ümer istutada nii, et vanaema ennast ei vigastaks
…  ja nii edasi ja nii edasi …

Tööde esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2011.

Täpse ülevaate leiad aadresilt: http://www2.archimedes.ee/teadpop/index.php?leht=384

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Konkurss korraldati esmakordselt 2008. aastal. Esitatavate tööde teemaks oli siis “Pisiasjad, mis muudavad elu paremaks” ja leiutiste ideid saabus konkursile 600.
2009. aasta konkursi teemaks oli “Hoiame kokku!” ning töid saabud 650.
2010. aastal oodati leiutiste ideid teemal “Aitame abivajajaid”. Töid saadeti hindamiseks 588.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga