Riikliku tööõpetuse olümpiaadi tulemused 9. aprill 2011.a.

Puhkeala ideekavandite konkursi protokoll
17. aug. 2016
Stokkeri pressiteade. 30. märts 2011
17. aug. 2016

9. aprillil toimus Tallinna Ülikooli tööõpetuse osakonna uues kodus Tondi 55 tänavune riiklik olümpiaadivoor. Olümpiaad algas kell 11.00, kuid kaugema nurga poisid olid kohal juba tubli tund enne ürituse algust. Kokku kogunes olümpiaadist osa võtma 17 poissi üle Eesti. Kahjuks ei korraldatud sel aastal kohalikku vooru Rapla- ja Läänemaa.

Olümpiaadist osavõtjad pandi esiteks proovile teooria tundmises, kus tuli pead murdma 20 eripalgelise tehnikaküsimusega. Kõige tublim teooria tundja oli  Paide Ühisgümnaasiumi õpilane Timo Mäeots, keda juhendab õp Sulev Einma.

Teine ja kolmas ülesanne (disain ja praktika) olid omavahel seotud. Disaini osas pidid poisid tunni aja jooksul kavandama näpurula rambi või pargi. Kavandatu tuli joonestada eskiisi vormis ruudulisele paberile koos mõõtmetega ja lisada põhimõtteline töökäik eseme valmistamiseks. Peale seda anti oma kavand žüriile hindamiseks ja mindi töökotta plaanitut ellu viima. Parimaks disaineriks osutus Jaanus Aru  Sõmeru Põhikoolist. Tema õpetaja on Toivo Reinsoo.

Praktilise töö valmistamiseks oli õpilastel materjalidest kasutada 16mm männikilp, -liistud, tükk HDF plaati ja riba PET-G plasti. Viimane oli uudne ja huvitav materjal. Peale selle, et see plast annab ennast kergesti kaardu painutada, saab teda ka külmalt painutada erinevate nurkade alla. Meisterlikuma praktilise töö tegi Margus Allas Tartu Hiie Koolist, kelle juhendaja on  Aivar Lüiste.

Pärast žürii hoolikat punktilugemist selgusid ka tänavuse olümpiaadi üldvõitjad:

I koht – Jaanus Aru, Sõmeru Põhikool, õp Toivo Reinsoo

II koht – Roland Allmägi, Tallinna Saksa Gümnaasium, õp Veiko Vahur

III koht – Margus Allas, Tartu Hiie Kool, õp Aivar Lüiste

Tahaksin siinkohal kiita kõiki olümpiaadist osavõtjaid ja nende juhendajaid tubli töö eest.  Erilised tänud meie ürituse sponsorile ja toetajale B&B Tools Eestile, kes pani osalejatele välja hinnalised auhinnad brändist TengTools.

Kohtumiseni juba järgmisel korral!

Andry Kikkull

TLÜ Tööõpetuse õppekava juht

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga