Tehnoloogia õpik 7. klassile

Tehnoloogia ja loovus
august 15, 2016
Puutöö internetis
august 15, 2016
Tehnoloogia õpik 7. klassile  

Vincent Bittighoffer, Hervé Riou, Joël Thiesset

2011, pehme köide, A4, värviline, 112 lk

ISBN 978-9985-2-1709-2

Toimetaja: Mihkel Annus . Õpikut on retsenseerinud Irene Lill, Janar Soidla. 

Tehnoloogia näitab õpilasele, et kõik igapäevaelust tuttavad iseenesestmõistetavad asjad on oma olemuselt tegelikult vägagi huvitavad. See uus õppeaine viib meid insenerinutikuse ja keerukate konstruktsioonide maailma, mis lähemal vaatlusel lihtsaks ja loogiliseks osutub.

Prantslaste koostatud õppematerjal toidab õpilaste nooruslikku uudishimu luues huvitavaid teemakohaseid seoseid ning esitades küsimusi, mis edasi mõtlema panevad. Õpiku kuus peatükki on jaotatud alapeatükkideks, igaüks koosneb lühikesest teooriast, millele järgneb 2–3 näidet, mille fotod ja/või joonised peaks andma asjast parima võimaliku ettekujutuse. Iga näite kohta on esitatud 2–5 küsimust kinnitamaks asjast arusaamist. Peatükkide lõpus on kokkuvõtvad ülesanded ning põhitõdede kordamine. Töövihiku alapeatükkides on nelja liiki ülesandeid ning lõpus jällegi lühike kokkuvõttev osa. 

Tehnoloogia 7. klassile keskendub eelkõige inseneriteadusele ehituses ja säästva arengu põhimõtete juurutamisele, kuid lühike sissejuhatus tehakse ka infotehnoloogiasse. Seega võiks tehnoloogiakursust õpetada füüsika- ja/või tööõpetusõpetaja. 

Kõigele, mida silm näeb, tahab inimene seletust. Uus tehnoloogia õppekomplekt on sellel huvitaval avastusretkel abiks. Õpiku juurde ilmub teisel poolaastal ka töövihik. 

Õpiku mõnda peatükki saab lehitseda vajutades Lehitse Lehitse 

Sisukorda näeb Avita kodulehel SIIT

 Head õpetamist soovib Teie Avita

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga